Nová doba

Nová doba

Ti skutečně staří si jistě pamatují, že výraz banka nebyl uznáván. Smrděl totiž kapitalismem, a to se u nás netrpělo. Banky byly po celém západním světě. U nás neměly místo. Teprve těsně před a po revoluci se zde objevilo několik bank, se kterými se poté roztrhl pytel a člověk přestal mít přehled. A jak už to chodí v tržním kapitalismu, některé zůstaly, jiné zkrachovaly, nebo je koupila větší, či finančně silnější společnost. Nedávný příklad je u Equa banky, kterou koupila Raifaisen.

V bývalých časech se ve spořitelně braly půjčky a řešily jiné věci které se týkaly peněz. Nejznámější byla půjčka novomanželská. K některým byl ještě zapotřebí ručitele, který se svým podpisem zaručil, že zaplatí to, co nezaplatí dlužník sám.

mince

V současnosti se toto již nevyžaduje. Peníze se půjčují stejným způsobem, ale jsou jiné podmínky a jiný způsob zajištění návratu peněz věřitelům, či věřiteli.

Také slovo hypotéka se u nás nějak moc nepoužívalo. Znělo to jako z prohnilého západu a stejný byl i účel. Takže komunisté usoudili, že tady prostě hypotéky nebudou a také neexistovaly. Až po převratu začaly bujet pod názvem stavební spoření. Nyní si však hypotéku lze sjednat vlastně v kterékoli bance, pokud tato tuto možnost nabízí. Ale pozor. Je nutno počítat s tím, že vás budou svým způsobem lustrovat, na což mají v tomto případě právo. Budou vás zkoumat ze všech stran, budou chtít znát vaše příjmy, počet vyživovaných osob, styl dosavadního bydlení a také nakouknou do registru dlužníků. Pokud tam máte škraloup, nedostanete nic.

bankovky

Ale pozor, jako všude je i zde výjimka, ale ta se netýká bank. Existuje totiž něco jako nebankovní hypotéky bez registru, které poskytuje nebankovní společnost. A zde se moc nepapíruje, zde je důležitá rychlost. Takže vše probíhá bez složitého papírování a pokud dotyčný splní podmínky a podepíše smlouvu, má peníze ihned na účtu.

About Chronicle

All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined an chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined Lorem Ipsum as their default model text, and a search for web sites.