Jak se oprostit od dodavatelů energií

Jak se oprostit od dodavatelů energií


Stát se nezávislým na systému a dodavatelích energií? Jde to vůbec? Chcete bydlet někde v rekreační lokalitě, kde je více klidu a pohody, než ve městech, a zároveň nebýt závislí na mnoha vnějších okolnostech, co vám umožňují tady žít?

Fotovoltaika – toto řešení vás výrazně odpoutává od dodavatelů energií a hlavně cenového šílenství, které se dnes ve světě odehrává. Současné systémy jsou již na zcela odlišné úrovni, než tomu bylo před třiceti lety, kdy se s těmito projekty spíše nesměle začínalo.

tepelné čerpadlo

Propan butan – starý dobrý propan butan uskladněný v lahvích je v takovém případě lepším řešením, než přípojka zemního plynu. Neplatíte žádné pevné sazby a kupujete pouze láhve na čerpacích stanicích. Takto se to provádělo již za socialismu v mnoha domácnostech před plynofikací. Nemusíte se obávat žádného „blackoutu“, pokud by vypadla na měsíc dodávka plynu z plynového potrubí.

sklad dřeva

Tepelné čerpadlo a krb – topení dřevem a tepelná čerpadla představují v současné době nejlevnější topné zdroje. Můžete mít nainstalované jak čerpadlo, tak i krb s krbovou vložkou a obojí střídat, kombinovat či doplňovat. Výhodou tepelného čerpadla je, že vám udrží teplo v domě na zvolené teplotě, i když nebudete přítomni, například po dobu zimní dovolené na horách.

fotovoltaické panely

Topení v podlaze – na referencích 11 Sunus se dozvíte názory zákazníků nejen na fotovoltaiku či tepelná čerpadla, ale i na podlahové vytápění. Je to nejen velmi úsporné řešení, při němž se teplo v místnosti šíří lépe, než z radiátorů, ale také nesmírně pohodlné, komfortní a estetické. Nikde nečouhají žádné trubky, nikde žádný plechový obludný radiátor a teplo na bosá chodidla byste měli nejprve někde vyzkoušet, abyste pochopili, o čem je řeč. Protože kdo si na podlahové topení zvykne a umožní citlivým nervovým vláknům na chodidlech vnímat tu blaženou rozkoš, nebude se mu chtít přecházet zpět na stávající topný systém.

About Chronicle

All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined an chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined Lorem Ipsum as their default model text, and a search for web sites.