Investice do plachty na bazén nejsou vyhozené peníze

Investice do plachty na bazén nejsou vyhozené peníze


Součástí bazénového příslušenství jsou různé předměty, mezi nimiž byste našli i takové, bez jejichž existence se můžete obejít. Například takové nerezové schůdky nejsou vysloveně nutné, pokud má nádrž pozvolný vstup přes betonové schody, které ji samy o sobě udávají tvar. Anebo osvětlení bazénu, různá lehátka a křesílka, což jsou vysloveně spíše doplňující drobnosti. K dalším „zbytečnostem“ byste mohli šmahem zařadit i plachtu na bazén, která zakrývá jeho hladinu, protože vás možná napadne, proč pokládat na vodu plastovou fólii, když je v okolní přírodě tak nízká prašnost, a nejsou tu ani ve vaší blízkosti žádné stromy, z nichž by na hladinu padalo listí.

zahradní bazén

V zásadě máte pravdu, protože pokud bydlíte třeba na Šumavě, v lokalitě Jeleních vrchů, anebo v Jizerských horách v Maxově či na Mariánské hoře, kde je ovzduší jedno z nejčistších v republice, je z tohoto důvodu bazénová fólie docela zbytečná. Ale ve hře je něco jiného, než jen spad nečistot. Docela prosté odpařování vody. Spočítali jste si někdy, kolik vody se vypaří z hladiny plaveckého bazénu? Tento jev si budou dobře uvědomovat akvaristé, kteří při výměně vody vždy dopouští do nádrže vody o něco víc.

voda v bazénu

Z obdélníkového bazénu o velikosti 7 x 5 metrů se za jediný den vypaří v koupací sezóně přibližně 170 litrů vody (v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu). Za měsíc se již jedná o více než pět kubíků vody (pět tisíc litrů), a toto množství také musíte do nádrže dopustit z vodovodního řadu (pokud nemáte studnu). Jestliže dopouštíte vodu z vodovodu, v průběhu koupací sezóny (cca 5 měsíců) musíte dopustit celkem 25 kubíků vody, což je v přepočtu na vodné a stočné přibližně 3 tisíce korun. A máte-li bazén v provozu pět let, za tu dobu doslova vyhodíte oknem patnáct tisíc korun. Nebylo by lepší pořídit krycí plachtu a zakrývat nádrž v době, kdy se v ní nekoupete, abyste nemuseli vyhazovat peníze oknem?

About Chronicle

All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined an chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined Lorem Ipsum as their default model text, and a search for web sites.