Lepší pozdě než nikdy

Lepší pozdě než nikdy


Zdraví naší planety je v ohrožení. Všichni to víme. Stačí vyhlédnout ven z okna, zajít na procházku nebo zjistit teplotu na teploměru. Planeta se mění, my však na ní zůstáváme závislí, což pro nás začíná být ohrožující. Zavalili jsme Zemi odpadky, přelidnili ji, vyvraždili mnoho druhů zvířat, změnili charakter krajiny a nyní se blížíme i k finálnímu vytěžení neobnovitelných zdrojů energie. Co budeme dělat, až nebude kde brát uhlí, ropu nebo zemní plyn? Jakou formu paliva budeme potom využívat? Dřevo? Ani to pro nás nemůže být spásou kvůli pomalému dorůstání stromů a velkým emisím.

Využití solárních panelů

Proto lidé přišli s nápadem na využití přírodních sil, u kterých vyčerpání nehrozí – těmito silami jsou vítr, voda, slunce a biomasa. Vodní ani větrnou elektrárnu si doma pravděpodobně nezřídíte. Stejně tak získávání tepla z biomasy je pro běžný rodinný dům v základě nerealizovatelné. Avšak slunce, to je přístupné pro nás všechny. A jeho využití též. Solární panely jsou nenápadné, dobře umístitelné, i pro normální smrtelníky relativně dostupné a energie se díky nim získává snadno a dá se dobře využít. Protože stát začíná zastávat politiku proekologickou, je v jeho zájmu i podpora alternativních zdrojů energie v domácnostech.

Pro každou rodinu

Z tohoto důvodu byly Ministerstvem životního prostředí ČR zavedeny na solární panely dotace, které mohou pomoci v jejich pořízení i lidem s ne příliš velkou finanční rezervou. O dotace můžete zažádat jako fyzická, ale též i jako právnická osoba. Podporu v řádech desítek tisíc pak využijete při pořizování a následné instalaci fotovoltaického zařízení na nově vzniklé i dříve postavené budovy. Solární panely mají jako všechno i své kontroverzní stránky a je důležité si udělat komplexní obrázek o této problematice, abyste se mohli s čistým svědomím a podle svých zásad a požadavků rozhodnout. Pokud se pro ně ale rozhodnete, je příspěvek od státu velkou pomocí, kterou stojí za to využít.

About Chronicle

All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined an chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined Lorem Ipsum as their default model text, and a search for web sites.