Nekažte si den strachem ze zubaře

Nekažte si den strachem ze zubaře

Strach dokáže s lidskou myslí doslova cvičit a pod jeho tlakem podnikáme mnohdy skutečně nesmyslné a nebezpečné reakce. V mnoha případech je ovšem strach vyvolán nedostatkem informací, anebo prožitou zkušeností, kterou nemáme zpracovanou. V případě strachu ze zubaře může jít o oba dva jevy současně.

zubní ordinace

V první řadě je dobré si uvědomit, že zubař v Praze https://clinicplus.cz/ není řezník, aby vás vedl na porážku. Nemá zájem vám ubližovat, ale naopak pomoci a odvést precizní práci. Zkuste se vžít do jeho role, kdybyste měli někomu opravit poškozený chrup, a on se vám pod rukama svíjel v bolestivých křečích. Zřejmě by vaše práce nemohla být odvedena tak pečlivě, jak byste chtěli. Právě proto zubaři využívají znecitlivujících preparátů, aby zmírnili nepříjemnost zákroku a stáhli bolestivou reakci prakticky na nulu.

zubařské nástroje

Pak tedy není důvod se zubaře obávat a spíše byste měli spolupracovat. Co tím máme na mysli? Dodržujte doporučená opatření dentální hygieny, protože čím lépe to budete provádět, tím méně starostí v ordinaci. Před návštěvou zubaře nepijte alkohol a nekuřte a hlavně se důkladně nasnídejte, nejlépe lehčí pokrmy – třeba pomazánku z cizrny, zeleninový salát, celozrnný toast. A důkladné vyčištění chrupu před vstupem do ordinace by mělo být samozřejmostí.

O čem se příliš nemluví anebo se to podceňuje, je vliv stravy na prevenci proti zubnímu kazu, zubnímu kameni a rozvoji paradentózy. Odložte raději sladkosti z bílého cukru, cukrem slazené nápoje, syntetická sladidla a bílé pečivo a dejte přednost celozrnným obilovinám, ovoci, zelenině, luštěninám, oříškům, řasám kelp, spirulině, chlorelle a exotickému ovoci acerole. Prokážou vám mnohem lepší službu, než řada uměle upravených výrobků a polotovarů nebo fastfoodová strava. Ovšem ani se špičkově vyváženým https://www.fld.czu.cz/cs/r-6826-veda-a-vyzkum/r-7936-projekty/r-11773-externi-projekty/r-11253-narodni-vedecke-projekty/r-11271-stabilizace-lesnich-ekosystemu-vyvazenym-pomerem-prirozene-a-umele-obnovy-lesa jídelníčkem nezapomínejte na hygienická pravidla dentální hygieny.

About Chronicle

All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined an chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined Lorem Ipsum as their default model text, and a search for web sites.