Proč se nám tolik líbí nízké bungalovy

Proč se nám tolik líbí nízké bungalovy

Bungalov je takové škaredé slovo a ve vaší mysli může vyvolávat smíšené pocity. Mohlo by navozovat pocit čehosi méněcenného či provizorního, v podobném duchu, jak se přespává v dřevěných chatkách v některých kempech. Tento výraz však získal na popularitě díky některým vlastnostem domů, jejichž tvar je velmi svérázný, nezaměnitelný, ovšem který nemá nic společného s provizoriem. Proč raději sázet na bungalov a dát mu přednost před patrovou stavbou?

dům v přírodě

Žádné schodiště – chůze po schodech je velmi zdravá a lze ji doporučit každému z vás namísto jízdy výtahem (samozřejmě s ohledem na zdravotní stav). Proto vám můžeme vřele doporučit častěji navštěvovat rozhledny a podobné objekty s dlouhým, táhlým venkovním schodištěm (například zámecké schody v Praze na Malé Straně. Anebo pokud navštěvujete vaše přátele, co bydlí v panelovém sídlišti v pátém patře, je zdravější vyšlápnout si těch devadesát schodů pěkně po svých. Ovšem pokud jste unavení, vysportovaní, přetažení ze zaměstnání či z pracovního výkonu na zahradě, přijde vhod bytové uspořádání v jedné lajně. K odpočinku a relaxaci je bungalov jako stvořený, protože z kuchyně do ložnice nebo z ložnice na toaletu je to jen pět metrů po rovině.

bydlení na venkově

Estetika – všimli jste si některých okrajových částí měst či příměstských satelitů, jek tu rostou, jako houby po dešti, patrové novostavby. Vypadají někdy jako malé tvrze či zámky, ale vzhledem k tomu, že jsou posazené na malých parcelách blízko sebe, vypadá to tu jako v betonové džungli. Běžte se někdy podívat pro změnu do nějakého přímořského letoviska, například do Maspalomas, tam jsou také domy relativně blízko sebe, ale poněvadž se jedná o bungalovy, vypadá to mnohem lépe. Nepřipadáte si tu jako sevření či uzavření ve sklenici, ale máte větší pocit svobody a volnosti, a to je přece smysl života, není-liž pravda.

About Chronicle

All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined an chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined Lorem Ipsum as their default model text, and a search for web sites.